O mně

Zdravím všechny návštěvníky mého webu, který vznikl jako můj osobní vzpomínkový blog na jednu novou, ale za to velkou kapitolu života. Byl červenec 2020 a začala jsem se učit na pozici strojvedoucí u Českých drah. Právě zážitky, které jsou s touto profesí spojené, si chci uchovat i v psané formě. Mám také spoustu kamarádů, které tahle změna a nové zažítky zajímají. Navíc, mám se psaním zkušenosti jako motocyklová redaktorka. Proto také vlastním web eva-moto.com a v rámci něho jsem si založila subdoménu strojvedouci.eva-moto.com

Než jsem přišla na dráhu, tak jsem se věnovala hlavně motorkám. Z fanynky jsem se vypracovala na šéfredaktorku a objela spoustu závodů u nás i v zahraničí, kdy šlo hlavně o road racing, MotoGP a WSBK. Bohužel se tím ale nedalo plnohodnotně uživit a proto jsem hledala něco, u čeho budu mít stále „volnost, rychlost a cestování.“ Moje kamarádka mi vnukla myšlenku jít na dráhu. Dlouho jsem se rozmýšlela a nakonec do této výzvy šla. Práce na dráze mi splnila mé požadavky a já se pustila do výcviku na strojvedoucí. Po roce jsem úspěšně složila všechny zkoušky a začala jezdit sama. Takže rozhodně, kdo má chuť do toho jít, jde to. I já, jako naprostý neznalec dráhy, jsem to zvládla.

Mé nové zážitky měly velký ohlas, což mě mile překvapilo a všem čtenářům moc děkuji za zpětnou vazbu. Podporovala jsem to i na instagramu ve stories, kam jsem dávala zajímavé aktuality z práce. Vždy šlo o reálné a autentické zážitky spojené s touto profesí, žádné výmysly. Vše bylo odžité a někdy i za cenu vlastního zdraví… Někdy jsem také upozornila i na druhou stranu mince. Nikdy není nic růžové, ale to se samozřejmě už nesetkalo s dobrou odezvou hlavně u zarytých mašinkářů a vedení… Nevím, zda to bylo na základě mých příspěvků a článků, ale v dubnu 2023 jsem musela podepsat „dohodu o mlčenlivosti.“ Z textu této dohody jednoznačně vyplívá, že musím tuto činnost prakticky ukončit. Takže závěrem ještě jednou díky všem za přízeň a o zážitcích si asi budu psát už jen soukromý deníček.  

Kontakt: Ing. Eva Koňáková, eva@eva-moto.com